• Toruńska Noc Naukowców

W piątek 24 września uczniowie klasy drugiej udali się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, by wziąć udział w Toruńskiej Nocy Naukowców. W ramach tego wydarzenia m.in. zwiedziliśmy wszystkie wystawy, baraliśmy udział w warsztatach fizycznych "Światło zwykłe i mniej zwykłe", w przestrzeni wystawy Rzeka skorzystaliśmy z atrakcji przygotowanych przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Tu mogliśmy zobaczyć pracę i wytwory drukarki 3D oraz zanurzyć się na chwilę w wirtualnej rzeczywistości. Wszystko to było możliwe dzięki rodzicom, którzy poświęcili nam swój czas i pojechali z nami. Dziękujemy im bardzo i liczymy na kolejne wspólne popołudniowe wypady.

• Gminne mistrzostwa w piłce nożnej

Pierwszego października na boisku Orlik przy SP w Warszewicach odbyły się mistrzostwa gminy w piłce nożnej chłopców. Nasza drużyna dzielnie walczyła i zajęła 3 miejsce. Na szczególne wyróżnienie zasłużył bramkarz Łukasz Banaszek, który ma na swoim koncie wiele udanych interwencji. Brawo chłopcy!

Skład naszej drużyny: Michał Brzoska, Łukasz Banaszek, Adam Matlosz, Filip Stanczewski, Korneliusz Muszytowdki, Wiktor Bartkowiak, Damian Zakaszewski

• TYLKO RAZEM ZWYCIĘŻYMY ZARAZĘ

Obserwujemy w ostatnich tygodniach bardzo duży przyrost zachorowań na Covid-19 (koronawirus). IV fala tej poważnej, śmiertelnej choroby rozprzestrzenia się i po kilku miesiącach spadku, od trzech tygodni, nowe zachorowania bardzo wzrastają. Dzisiaj dzienny przyrost osiągnął wielkość 1234 chorych (o 26,6 % wyższy niż wczoraj) i potwierdza to powrót do wielkości pandemicznych.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach odbyło się 1 września 2021 w gruntownie wyremontowanym budynku szkolnym. W inauguracji uczestniczyli: wójt gminy Łubianka pan Jerzy Zająkała wraz ze swoim zastępcą panem Wojciechem Konstantym, przewodniczący Rady Gminy Łubianka pan Zbigniew Cywiński wraz z radnymi: panią Zofią Iglewską – Finc, panią Moniką Mądzielewską i panem Bolesławem Szczechowskim. Firmę, która wykonała remont reprezentował pan Michał Zabłocki. Uczniowie wraz z obecnymi na uroczystości rodzicami mieli możliwość po raz pierwszy podziwiać pięknie wyremontowane wnętrze szkoły.

• Informacja dyrektora szkoły

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2021 r. o godzinie 9. 30. Odnośnie dowozu w tym dniu, to autobus zacznie zbieranie dzieci o godzinie 8.20. Odwóz dzieci nastąpi bezpośrednio po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

Informuje ponadto, że w dniach 2 i 3 września 2021 r. (czwartek i piątek) w szkole zostaną wykorzystane pozostające do dyspozycji dyrektora dodatkowe dni wolne od nauki. Tak więc, zajęcia dydaktyczne rozpoczną się 6 września 2021 r.

• INFORMACJA

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach odbędzie się w piątek 25 czerwca 2021 r. o godz. 8.00.

Zapraszam również na mszę św. w intencji społeczności szkolnej i bezpiecznych wakacji, która odbędzie się w kościele w Warszewicach w niedzielę 27 czerwca 2021 r. o godz. 9.15.

• Uroczystość

20 maja 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Zawiszy Czarnego z Garbowa odbyła się niezwykła uroczystość. W tej dawnej siedzibie rodowej Zawiszów Czarnych nastąpiło podpisanie listu intencyjnego w sprawie zainicjowania współpracy w zakresie upamiętnienia Alfreda Zawiszy Czarnego i jego rodziny. List podpisali Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Pan Piotr Całbecki i Wójt Gminy Łubianka Pan Jerzy Zająkała. Upamiętnienie właściciela Warszewic, wybitnego polskiego patrioty, doskonałego gospodarza i oddanego sprawie Ojczyzny społecznika jest częścią szerszego projektu wojewódzkich władz samorządowych w postaci utworzenia centrum dziedzictwa kulturowego, zajmującego się ratowaniem zabytków polskiej historii i kultury na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. W uroczystości, która rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły, oprócz Pana Marszałka i Pana Wójta wzięli udział radni gminy na

• INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY

Od dnia 17 maja 2021 r. do dnia 28 maja 2021 r. uczniowie klas IV – VIII wracają do szkoły i będą się uczyć w systemie hybrydowym. Oddział przedszkolny i klasy I-III kontynuują naukę w systemie stacjonarnym. Organizacja nauczania hybrydowego w Szkole Podstawowej im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach przedstawia się następująco:

• Krzyżówka konkursowa

Drodzy Uczniowie SP Warszewice! Zachęcamy do rozwiązania świątecznej krzyżówki oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie, którego kluczowe słowo stanowi hasło. Wykonane zadanie prześlijcie na adres mailowy elozegl@poczta.onet.pl lub za pomocą Teams do p. Elżbiety Żeglarskiej. Na wszystkich, którzy wyszukają informacje o Konstytucji 3 Maja i odpowiedzą samodzielnie na zadane pytanie czekają oceny celujące z historii😊

• INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY

Z ogromną radością informuję, że od wtorku 15 maja br. klasy I – III wracają do stacjonarnego nauczania.

W okresie 17 – 28 maja uczniowie klas IV-VIII zostaną objęci nauczaniem hybrydowym. Nauczanie hybrydowe wymusza podział uczniów na dwie grupy i naprzemienne nauczanie stacjonarne i zdalne, tzn. 50 % uczniów może przebywać w szkole, podczas gdy pozostałe 50 % ma w tym czasie nauczanie zdalne.

Zarządzenie nr 8/2020/2021

Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego z Garbowa w Warszewicach

z dnia 22 kwietnia 2021 roku

w sprawie zdalnego i hybrydowego nauczania od dnia 26 kwietnia 2021 do 2 maja 2021 roku.

Na podstawie:

Art. 30b ustawy d dnia 14 grudnia 2016 r. 0 Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 i 1378 oraz z 2021 r. poz. 4 i 619)

Środa 01.05.2024